Diskus hernija, fizikalna terapija, lečenje: Focus Fizikal✓

Fizikalna terapija Beograd | Diskus hernija

Diskus hernija

Diskus hernija. TOP CENA✓ Lečenje: diskus hernije, bola u leđima, bola u kičmi, pritisak na nerve✓ Spinalna dekompresija, laser, vakum, TENS✓

SPECIJALNA AKCIJA

Popust od 50% i paket za lečenje diskus hernije po super povoljnoj ceni od 4.800 rsd (umesto 9.600 rsd). Izlečite diskus herniju brzo i efikasno. Zakažite termin odmah!

Šta je diskus hernija?

Diskus hernija je jedno od najčešćih oboljenja kičmenog stuba koje može značajno uticati na kvalitet života. Kičma se sastoji od pršljenova koji su međusobno povezani intervertebralnim diskovima. Ti diskovi deluju kao amortizeri, omogućavajući fleksibilnost i pokretljivost kičme. Kada dođe do oštećenja ili pomeranja diska, njegov unutrašnji deo može iscuriti i pritisnuti okolne nerve, što dovodi do bolova i drugih simptoma.

Savremeni način života, dugotrajno sedenje, nedostatak fizičke aktivnosti i nepravilno držanje doprinose razvoju diskus hernije. Simptomi mogu varirati u zavisnosti od lokacije i težine problema, ali najčešće uključuju bol u leđima, utrnulost, trnjenje, slabost u rukama ili nogama, pa čak i probleme sa hodom. Bol može biti blag ili intenzivan, a može se pojačavati pri određenim pokretima ili naprezanju.

Ako se ne leči na vreme, diskus hernija može dovesti do ozbiljnih komplikacija, uključujući trajna oštećenja nerava. Ukoliko osećate konstantan bol, slabost u ekstremitetima, probleme sa kontrolom bešike ili creva, važno je da se odmah obratite lekaru. Pravovremena dijagnostika i adekvatna fizikalna terapija mogu pomoći u ublažavanju simptoma i sprečavanju daljih komplikacija.

Simptomi

Bol u leđima najčešće je uzrokovan fizičkim aktivnostima ili dugotrajnim nepravilnim držanjem tela. Nepravilno podizanje tereta ili nagli pokreti mogu izazvati ozbiljne povrede kičmenih diskova.

Diskus hernija se javlja kada unutrašnji deo diska probije spoljašnji omotač i pritisne nervne korene. Ovaj pritisak može izazvati bol u leđima, ali i bol koji se širi ka rukama ili nogama, u zavisnosti od toga koji deo kičme je pogođen.

Često se kod diskus hernije javljaju simptomi poput trnjenja, utrnulosti i slabosti u ekstremitetima. Pacijenti osećaju smanjenje mišićne snage, naročito u nogama, što može otežati hodanje ili stajanje.

Lumbalna diskus hernija može uzrokovati bol koji se spušta niz nogu, poznat kao išijas. Ovaj bol je često intenzivan i pojačava se pri sedenju, kašljanju ili naglim pokretima.

Kod težih slučajeva, može doći do problema sa kontrolom bešike i creva, što zahteva hitnu medicinsku pomoć.

Jutarnja ukočenost kičme, osećaj pritiska u leđima nakon dužeg sedenja ili ležanja, kao i smanjena pokretljivost prilikom ustajanja su česti simptomi diskus hernije.

Uzroci

  • Degenerativne promene
  • Fizičko opterećenje
  • Povrede kičme
  • Genetska predispozicija

Diskus hernija nastaje kao posledica oštećenja intervertebralnog diska, koji služi kao amortizer između pršljenova. Oštećenje diska može biti uzrokovano naglim pokretima, prekomernim opterećenjem ili degenerativnim procesima.

Postoji nekoliko mogućih uzroka diskus hernije:

Degenerativni procesi – S godinama, diskovi gube elastičnost i postaju podložniji pucanju. Degeneracija diska može dovesti do njegovog istanjivanja i gubitka funkcije, što povećava rizik od hernije.

Prekomerna težina – Dodatna telesna težina povećava pritisak na kičmu, naročito u lumbalnom delu, što može ubrzati propadanje diskova i izazvati herniju.

Nepravilno podizanje tereta – Nagli pokreti i nepravilno podizanje teških predmeta bez angažovanja mišića nogu može izazvati prevelik pritisak na kičmu i dovesti do diskus hernije.

Slabi mišići leđa i nedostatak fizičke aktivnosti – Nedovoljno razvijeni mišići koji podržavaju kičmu povećavaju opterećenje na diskove, čineći ih podložnijim povredama.

Ponavljane mikrotraume – Osobe koje se bave fizički zahtevnim poslovima ili sportom često su izložene mikrotraumama koje mogu postepeno oštetiti diskove i dovesti do hernije.

Genetska predispozicija – Nasledni faktori mogu igrati ulogu u slabosti vezivnog tkiva, što povećava rizik od oštećenja diskova.

Dugotrajno sedenje i loše držanje – Sedeći način života i nepravilno držanje kičme povećavaju pritisak na lumbalne diskove, što može dovesti do njihovog oštećenja i protruzije.

Lečenje

Prvi korak u lečenju diskus hernije je postavljanje tačne dijagnoze putem kliničkog pregleda i dijagnostičkih testova, poput magnetne rezonance ili CT skenera. Na osnovu nalaza, lekar može preporučiti sledeće metode lečenja:

  • Fizioterapija – vežbe istezanja i jačanja mišića leđa i trbuha za stabilizaciju kičme.
  • Lekovi protiv bolova – analgetici i nesteroidni antiinflamatorni lekovi (NSAID) za smanjenje bola i upale.
  • Injekcije – epiduralne injekcije kortikosteroida za ublažavanje bola i smanjenje iritacije nerava.
  • Hirurško lečenje – u težim slučajevima, operacija (diskektomija, mikrohirurgija) može biti neophodna.

Najčešća pitanja

Koji su simptomi diskus hernije?

Simptomi uključuju bol u leđima, utrnulost, trnjenje i slabost u rukama ili nogama, u zavisnosti od lokacije hernije.

Kako se dijagnostikuje diskus hernija?

Dijagnoza se postavlja kliničkim pregledom i dijagnostičkim testovima, kao što su magnetna rezonanca (MRI) ili kompjuterizovana tomografija (CT).

Koji su načini lečenja diskus hernije?

Lečenje može uključivati fizikalnu terapiju, lekove protiv bolova, injekcije kortikosteroida i, u težim slučajevima, hiruršku intervenciju.

Da li je operacija uvek neophodna kod diskus hernije?

Ne, većina pacijenata se uspešno leči konzervativnim metodama, a operacija je neophodna samo u težim slučajevima kada drugi tretmani ne pomažu.

Kako mogu sprečiti nastanak diskus hernije?

Prevencija uključuje održavanje pravilnog držanja tela, jačanje mišića leđa i stomaka, izbegavanje teških podizanja i vođenje zdravog načina života.

Akcija

Diskus hernija paket od sada po promotivnoj ceni. Umesto 9.600,00 kompletan paket po promotivnoj ceni od 4.800,00 dinara. Iskoristite jedinstvenu priliku i rešite se bola u ramenu na efikasan i bezbolan način.

U paket su uključene 4 terapije i to:

  • Pregled fizioterapeuta
  • Magnet visoke snage
  • Laser visoke snage
  • Trakcija lumbalnog ili vratnog dela kičme

Pozovite nas!

Cene

Terapijski dan (2 klasične fizikalne terapijske procedure, hilt laseri, dekompresioni sto)

7.000 din - 5.500 din

7.000 din - 5.500 din

Spinalna dekompresija TRITON sto

4.000 din

4.000 din

Paket - spinalna dekompresija TRITON sto

35.000 din

35.000 din

Plaćanje

Fizikalna terapija Beograd

Gotovina

Fizikalna terapija Beograd

Preko tekućeg računa

Fizikalna terapija Beograd

Na rate preko PIO fonda za penzionere

Fizikalna terapija Beograd

Elektronska kartica (Visa, Master, Dina itd)

Svedočanstva

Uspešno lečenje pacijenata

Pogledajte iskustva naših zadovoljnih pacijenata koji su se uspešno oporavili uz pomoć naše fizikalne terapije. Upoznajte se sa svedočenjima pacijenata koji su se suočili s raznim povredama zglobova, sportskim povredama kolena, povredama leđa i sličnim problemima, a koje smo brzo, efikasno i uspešno izlečili. 

Fizikalna terapija Beograd

Zašto da odabete nas?

Focus Fizikal je vodeća privatna klinika za fizikalnu terapiju u Beogradu. Više od 10 godina mi pružamo visokokvalitetne usluge koje omogućavaju brz oporavak i ozdravljenje naših pacijenata. 

Fizikalna terapija Beograd
Vodeći srpski eksperti i specijalisti
Fizikalna terapija Beograd
Najmodernija oprema za estetsku hirurgiju
Fizikalna terapija Beograd
100% garancija na sve usluge i tretmane
7
doktora i specijalista
5k+
zadovoljnih pacijenata
10
godina rada i iskustva
15+
pacijenata svaki dan
Fizikalna terapija Beograd | Zašto da odabete nas?

Besplatne konsultacije

Nudimo besplatne konsultacije kako bismo odgovorili na sva vaša pitanja.

Online zakazivanje

Za sve naše trenutne i buduće pacijente omogućili smo i online zakazivanje termina.